Taksiciler, Sınır Kapısında Eylem Yaptı

0
138

cilvegözü eylem1Suriye’den gelen yolcuları taşıyan taksiciler, Cilvegözü Sınır Kapısı önünde eylem yaptı. Saha içerisine alınmadıklarını iddia eden Taksici Mehmet Kurus, bölgede bir hırsızlığın olduğunu bu nedenle de taksicilerin saha içerisine alınmadıklarını söyledi. Kurus; “Taksiciler olarak sadece sınır kapımızın yanına geçiyoruz. Yolcuları ve eşyalarını alıp götürüyoruz” dedi.

Bu arada Cilvegözü Sınır Kapısı’na ilçe Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan ve Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent Gülbaz geldi. Jandarma ve polisin de güvenlik önlemi aldığı Cilvegözü’nde her hangi olay meydana gelmedi. Taksiciler Emniyet Müdürü Uzundurukan’a yaşadıkları sıkıntıyı anlattı. Taksici Mehmet Polat, saha içerisinde hırsızlık olduğu için alınmadıklarını, bunun suçlusunun taksiciler olmadığını aktardı. Emniyet Müdürü Uzundurukan ise kapıda bir disiplin ve düzenin sağlanması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydetti.

Emniyet Müdürü Uzundurukan; “Burada herkes ekmeğinin peşindedir. Ancak düzen ve disiplin için hepimiz gerekli çabayı ve hassasiyeti göstermeliyiz. Bunun içinde bazı kuralların olması şart. Hep birlikte yapacağımız bu düzen ve disiplinin gelmesi için de mülki amirimizle ve gümrük yetkililerimizle görüşüp bu kuralın nasıl olması gerektiğini görüşeceğiz” diyerek yolun açılmasını istedi.

Bunun üzerine taksiciler eylemlerine son verdi. Yaklaşık 2 saat araç giriş ve çıkışlarına kapanan kapı tekrar açıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here