Hassa’da Başarılı Öğrencilere Ödül Verildi

0
202

Hassa’da deneme sınavlarında başarı gösteren öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığı tarafından ödüllendirildi.

Akbez kız ve Teknik Lisesi Konferans salonunda yapılan ödül törenine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç, Şube Müdürü Hilmi Toprak, Akbez Belediye Başkanı Abdurahman Demirel, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç, yaptığı konuşmada; “İlçemizdeki başarıyı yükseltmek amacıyla dar bölge toplantıları yapıyoruz. İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımızla iş birliği içerisinde deneme sınavlarında başarılı öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıtıyoruz. Öğrencilerimize verilen bir küçük hediye onların başarısındaki en büyük etken olabiliyor. Bu uygulamalardaki amacımız, okullarımızdaki çalışmaların dönütünü almak ve okullarımızı başarıya teşvik etmektir” dedi. İlçe Müdürü Umaç ödül törenlerinin her ay yapılacağını sözlerine ekledi.

Akbez Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ise yaptığı konuşmada; “Dünyadaki değişime ayak uydurmamız ve gelişmelerin gerisinde kalmamamız için geleceğimizin teminatı olan siz gençlere çok iş düşmektedir. Hedeflerinizi ve ufkunuzu daha geniş tutmalısınız. Hedefiniz yalnızca, doktor, mühendis olmanın yanında, iş adamı, sanayici, iyi bir tüccar da olmalıdır, vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olmalıdır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here