Toplum Polisi Halkı Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

0
105

Suçluların huzurunu bozmak, halkın huzurunu ve güvenliğini korumak adına gece gündüz çalışan, seminer ve toplantı düzenlemeye de devam eden İskenderun Polisi, Komşu Kollama Projesi Kapsamında, İsmet İnönü Mahallesi’nde mahalle sakinlerine yönelik huzur toplantısı yaptı.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, güvenlik hizmetlerine toplumun katılım ve desteğini sağlamak, Toplum-Polis ilişkilerini geliştirmek, suçla mücadeleyi güçlendirmek ve polislik hizmetlerinde toplumun güvenlik memnuniyetini yükseltmek, vatandaşın istek ve şikâyetlerini tespit ederek güvenlik sorunlarını çözüme kavuşturmak amaçlarına yönelik, İsmet İnönü Mahallesi’nde iki ayrı yerde -Mavi Köşe Pastanesi ve Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde-  mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

 Toplantıya katılan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, genel güvenlik, ikametten hırsızlık, iş yerinden hırsızlık ve dolandırıcılık konularında slayt ve videolar eşliğinde mahalle sakinlerini bilgilendirdiler.

İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği olarak ilçenin asayiş ve güvenliği için halkla birlikte çalışmak istediklerini ifade ederek; “Komşu Kollama Projesi” ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi. Bu kapsamda camlarını açık bırakmamaları, kapılarını kilitlemeleri, işyerlerine kamera konması yönünde mahalle sakinlerinin birbirlerini uyarmalarını istedi. Mahalle sakinlerinin, evlerinin önüne gelen tanımadıkları şahıslara ‘kime geldikleri’ şeklinde basit sorular sormalarını, şüpheli durumda 155 Polis İmdat’ı arayarak ihbarda bulunmalarını istedi.

Bu tür toplantıların daha sık yapılması isteyen mahalle sakinleri, toplantıdan dolayı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teşekkürlerini sundular.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here