Gelişim’de Ablasyon ve Kalp Pili Uygulamaları Başladı!

0
123

gelişim hastanesi1Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doçent Doktor Mehmet Metin, Hatay’da çığır açacak yenilikleri uygulamaya başladıklarını söyledi.

Sadece tam donanımlı kardiyoloji ünitesi bulunan büyük şehirlerdeki hastanelerde yapılabilen ablasyon ve kalp pili takılması uygulamalarının Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde başarıyla uygulanabildiğine dikkat çeken Doç. Dr. Mehmet Metin, insanların sağlıklarına kavuşmaları için yüzlerce kilometre uzağa gitmelerine gerek kalmadığını müjdeledi.

Konu hakkında bilgiler veren Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Metin; “Artık Gelişim Hastanesinde kardiyolojide bazı yenilikleri uygulamaya başladık. Bunlar arasında ‘Ablasyon’ dediğimiz kalpteki ritim bozukluklarına sebep olan odakların yakılması da var. Kalp yetmezliklerinde son tedavi yöntemi olan kalp pili uygulamaları hastanemizde başlamıştır.

Cumartesi günü bu uygulamaları büyük miktarda gerçekleştirdik. Bundan sonra önümüzdeki aylarda artarak devam edecektir. Yani şunu çok açık ifade edebiliyorum; İskenderun’da kardiyolojide artık kalple ilgili her şey yapılabiliyor. Yani Ankara’da, Adana’da, Gaziantep’te ne yapılıyorsa İskenderun’da fazlasıyla var. Ritim bozukluğu tedavisinde yeni yöntemle hepsi artık hastanemizde yapılıyor” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here