AKP’li Vekil Fındıklı İTSO Yönetimini Ziyaret Etti

0
50

itso-akp1Ak Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, ilçe yönetim kurulu üyeleri il Genel meclis üyeleri ve parti yönetim kurulu üyeleri İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.  Ziyarette söz alan Fındıklı, ülke ve bölge gündeminin oluştuğu merkezi odalardan birisinin Ticaret Odaları olduğuna vurgu yaparak; “Ben de 15 yıl oda başkanlığı görevi yaptığım için hem odacı hem de sınır kapıları ile ilgilendiğim için kapıcı olduğum da söyleniyor. Bu bağlamda odalarımız ve sınır kapılarımız bizler için çok önemlidir. Elimizden geldiğince enerji işleri ile çok uğraşıyoruz. Bu bağlamda ticaret odalarımıza da elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.

Fındıklı konuşmasında İskenderun Limanının önemine dikkat çekerek; “Bizler Habur’un üzerinde çalışırken, İskenderun Limanı olmadan Habur sınır kapısının bir önemi olmadığını anladık. Bu bağlamda, İskenderun Limanından Habur sınır kapısına kadar olan güzergahı, hatta Irak’ın ayağa kaldırılması noktasında İskenderun limanının mutlak suretle çalıştırılması gerektiği konusunda yoğun bir uğraş verdik. İskenderun Limanı tüm komşu illerimizin Ortadoğu’ya yapacakları ihracatta önemli rol oynaması hesabıyla, önemli bir konuma sahip! Önümüzdeki 10 yıla bakacak olursak bu liman 2 tane İskenderun’u besleyecek potansiyele sahip diyebiliriz” dedi.

itso-akp2

Ziyarette söz alan Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise; “Limanın özelleşme sürecinde yaptığımız girişimler neticesinde yıllardır çalışmayan ve yatırım yapılmayan İskenderun Limanı özelleşti, yatırımlar yapıldı ve bölge ekonomisi için çok önemli bir yere geldi. İskenderun Türkiye’nin en önemli ticaret merkezlerinden birisidir. Bu bölgeyi cazibe merkezi haline getirebilmek için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, yeni yönetimi oluşturduktan hemen sonra çalışmalara başladıklarını ifade ederek; “İskenderun’un acil sorunları üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İskenderun Sanayisi, limanı ve konumu itibari ile potansiyel bir şehir. İskenderun Körfezinin önümüzdeki yıllardan çok daha önemli bir yerlere geleceğine inanıyoruz. Bu bağlamda İskenderun’un sorunlarının çözümü noktasında milletvekillerimizin de desteğini her zaman yanımızda görmek bizleri onurlandırıyor. Bizler oda olarak herkese eşit mesafedeyiz. Bu bağlamda Odamız ve şehrimiz için yapılacak çalışmalara destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak İskenderun ve bölge ekonomisi hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here