Payas’ta Taziye Evi İçin İlk Kazma Vuruldu

0
153

payas taziye evi1Payas’da Cumhuriyet Mahallesi 100. Yıl Okulu’nun yan tarafında bulunan arazide yapılacak olan Taziye Evi için ilk kazmayı Payas Belediye Başkanı Bekir Altan vurdu.

Yoğun katılımın olduğu ilk kazı sonrasında bir konuşma yapan Bekir Altan, yıllarca doğuda ve güneydoğuda birçok cenazeye gittiğini ve Taziye Evlerini orda gördüğünü belirterek; “Hep gönlümden bu Taziye Evini Payas’ta nasıl yaparım diye geçirmiştim. Diyarbakırlı hemşerilerim geçenlerde bana gelerek artık gönül gönle olduğumuzu ve benim gönlümde yatan Taziye Evini yapmamı istediler. Biz de hemen arkadaşlara talimat vererek projeyi çizdirdik. Bu mübarek Cuma gününde kazmayı vurduk” dedi.

Yüce Mevla’dan bir işi gönülden isteyince gerçekleşeceğini belirten Altan; “Biz gönülden istediğimiz için çok şükür bu iş gerçekleşti. Dün arkadaşlarla bu iş için kritik yaptığımızda bana bu işin ne zaman biteceğine dair soru sordular. Kıymetli hemşerilerim siz hiç merak etmeyin hızlı bir şekilde başlar ve en kısa sürede sonlandırırız. İnşaatı yapacak olan arkadaşımız 6 ay diyor. İnşallah işlem bittiğinde de burayı dualarla hizmete açarız” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here