İTSO, Yılın Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

0
21

Yılmaz; “2019’da Odamıza ve Bölgemize Vizyon Kazandırmanın Gayreti İçerisinde Olacağız”

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Aralık ayı Meclis toplantısı, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında gerçekleştirildi.

Yılın son toplantısında birlik ve beraberlik mesajları verilirken, 2019 yılında İTSO’nun bölge ekonomisine daha çok katkı sağlaması, daha fazla proje ve faaliyetlerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacağı ifade edildi.

Toplantıda ilk olarak söz alan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, yeni yıl temennilerini ifade ederek; “2018 yılı iş dünyası için sıkıntılı geçmiştir. Ülkemizde ve özellikle bölgemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar önemli derecede hissedilmiştir. 2019 yılının iş dünyası için daha sağlıklı, huzurlu, bol kazançlı ve mutlu geçmesini diliyorum” dedi.

Odanın 2018 yılı Faaliyetlerini yönetim kurulu ve meclis üyelerine slayt eşliğinde detaylı bir şekilde anlatan Yılmaz; “Odamız bölge ekonomisine yön vermenin yanı sıra önemli projelere de katkı sağlanmıştır. İskenderun’u ilgilendiren sorunların çözülmesi ve en yetkili mercilere iletilmesi noktasında kamuoyu oluşturmuştur. Odamızda düzenlenen KOSGEB Girişimcilik eğitimleri sayesinde insanlarımıza yeni iş imkanları sağlanmış ve istihdam alanları oluşturulmuştur.

Üyelerimiz ve iş dünyası içinde alanında uzman en yetkili kişilerce eğitim toplantı ve seminerler düzenlenmiştir. Personellerimiz de aynı şekilde gerek odamızda, gerekse TOBB düzeyinde eğitimlere katılarak, bilgi, birikim, tecrübe ve yeni mevzuatlarla ilgili bilgi edinmeleri sağlanmıştır. Odamız, 2018 yılında C sınıfından B sınıfı Akredite Odaları arasına girmiş ve kalitesini bir kez daha tescilleyerek, üyelerine en kaliteli ve en iyi hizmeti veren Odalar arasında yerini almıştır. 2019 yılında da aynı kararlılıkla el birliği ile çalışarak Odamıza ve bölgemize vizyon kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Burada yönetim kurulu ve Meclis üyelerimiz ile birlikte uyum içerisinde hareket etmemiz, çalışmalarımızı da hızlandırmaktadır” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Yılmaz’ın sunumunun ardından Muhasip üye Gassan Kuran, 2018 yılı ve 2019 yılı bütçesi ile ilgili Meclis üyelerine sunum gerçekleştirdi, İTSO Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu da Aralık ayı hesapları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İTSO Meclisinde 2019 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Aralık ayı Meclisinde ayrıca  İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfının da 2018 yılı faaliyetleri ve 2019 yılı bütçesi de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here