İskenderun’da Festival Coşkusu Eypio ve Ekin Uzunlar Sahnedeydi…

0
17

Festivali etkinlikleri kapsamında sahne alan ünlü sanatçılar Eypio ve Ekin Uzunlar İskenderun’da anıt alanını dolduran hayranlarına coşkulu dakikalar yaşattılar.

5 Temmuz İskenderun Turizm, Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında sahne alan ünlü sanatçılar Eypio ve Ekin Uzunlar İskenderun’da anıt alanını dolduran hayranlarıyla selfie çekerek şarkılarını söylediler.

İskenderun Belediyesi’nin düzenlediği 5 Temmuz Festivali büyük bir coşkuyla kutlanırken, çevre il ve ilçelerden festivale geniş bir katılım oldu. On binlerce vatandaş, 2 yıllık pandeminin ardından düzenlenen festivalde hem sanata hem de eğlenceye doydu.

Türk askerinin Hatay’a İskenderun üzerinden girişinin 84. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İskenderun 5 Temmuz Turizm Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk gününde ünlü sanatçılar Eypio ve Ekin Uzunlar sahne aldı.

Atatürk Anıt meydanında on binlerce kişinin katıldığı açık hava konserinde şarkılarını İskenderunlular için seslendiren Eypio ve Ekin Uzunlar, vatandaşlarla birlikte selfie çekerek şarkılarını seslendirdi.

Konserde Eypio ve Ekin Uzunlar’a teşekkür ederek çiçek takdim eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı yaptığı konuşmada İskenderun’un Kurtuluş Gününü ve Türk askerinin Hatay topraklarına İskenderun üzerinden girişinin 84. yıl dönümünü kutladı. Başkan Fatih Tosyalı; “İki yıldır pandemi nedeniyle gerçekleştiremediğimiz festivalimizde tekrar sizlerle bir aradayız. Festivalimizin çıtasını hep bir adım daha yükseğe taşıyarak, her yıl daha da artan coşku ve heyecanla gerçekleştiriyoruz.

Festivalimiz, birçok medeniyetin izlerini taşıyan, kültürlerin ortak buluşma noktası olan, herkesin huzur ve barış içinde yaşadığı İskenderun’umuz ile özdeşleşmiştir. Festivalimiz, birlik ve beraberliğin, dayanışma ve kaynaşmanın, huzurun ve barışın simgesi olmuştur. Vatandaşımızın ilgisi ve katılımı çok yüksek… Herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here