İskenderun Belediyesi’nin Gerçekleştirdiği Projeler Tanıtılıyor

0
111

kentler buluşması1“Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Fuarı” Açılış Töreni Yapıldı

İskenderun Belediyesi ile birlikte İzmir, Eskişehir, Antalya, Mersin Büyükşehir Belediyeleri’nin de yer aldığı, ‘Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Fuarı” düzenlenen törenle başladı. “Kentine Güvenen Kentler Buluşması” adıyla düzenlenen fuar, 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve fuarda projeleri yer alan belediyelerin başkanları katıldı.

Açılış töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Sevgili dostlarım, dostlarım diye söze başlıyorum. Çünkü kentlerde yaşıyoruz. Kentlerin sorunları var, belediye başkanlarının temel görevleri o sorunları çözmektir. Ailem, belediye başkanlarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte sizleri en içten sevgiyle, saygıyla selamlıyorum, hepinize saygılar sunuyorum. Bugün sosyal demokrat belediyeler proje ve hizmet günleri. İçerde belediye başkanlarımızın hayata geçirdikleri projeleri ben izledim, sizler de izleyeceksiniz. Bu etkinliğe “Kentine Güvenen Kentler” adını koyduk” dedi.

Belediye Başkanlarının birinci görevinin kenti ayağa kaldırmak, kenti yaşanabilir hale getirmek olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Cumhuriyet Halk Partili belediyeler bunu yaparken neye güveniyorlar acaba? Neden kentine güvenen kentler diyoruz? Çünkü bizim belediye başkanlarımız hizmet verdikleri yurttaşlara ve onların yaşadığı kente güveniyorlar. Biliyorlar ki hizmet sunulduğu an karşılığını da alacaklardır” diye konuştu.

10 bin metrekarelik bir alanda Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin projelerinin görüleceğini ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Bir yıl boyunca titizlikle çalışıldı 1500 proje üzerinde. 1500 projeden 500’ü sadece burada sergileniyor. Seçen arkadaşlara yürekten teşekkür ederim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin, sosyal demokrat belediyelerin her zaman Türkiye’de en önemli projelere ilk imzayı atan belediyeler olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, ilk metroyu, Türkiye’de ilk tercihli yolu, ilk kentsel dönüşüm projesini CHP’li belediyelerin yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu; “Bugün İstanbul fethinin 560. Yılı değerli arkadaşlarım. Öncelikle bu güzel kenti uygarlığımıza katanlara şükran ve minnet hislerimi ifade etmek isterim. İstanbul 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bir kent. Tarihiyle, kültürüyle, mimarisiyle dünyanın ender kentlerinden birisi” dedi.

kentler buluşması2

Kente hizmet etmek amacıyla yola çıkan belediyelerin aynı kararlılıkla yoluna devam edeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu; “Artık kendimize, kentimize güvenmenin zamanı geldi. Yunus Emre ne güzel söylemiş “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir.” Kentini bilen kentini bilen, kentine güvenen her zorluğu aşar. Yeter ki, biz doğru olalım, kararlı olalım, azimli olalım, kararlılıkla yolumuza devam edelim. Çünkü biz başarısızlığı bilmeyen bir kuşaktan geliyoruz” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu Katı Atık Tesisi’yle Yakından İlgilendi

İskenderun Belediyesi’nin stantını ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’ten Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.  Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’ndeki çalışmalardan duyduğu memnuniyetini dile getiren Kılıçdaroğlu, proje ve hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Civelek’i kutladı.

Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Fuarı’na katılan Belediye Başkanları da İskenderun Belediyesi’nin stantını ziyaret etti. İskenderun Belediyesi, 2 Hazirana kadar sürecek halka açık fuarda, Kent Gelişimi-Kent Tasarımı, Çevre, Sosyal Hizmetler ve Spor ana başlıkları altındaki öne çıkan önemli projelerinin tanıtımını gerçekleştirilecek.

Yeni içme suyu şebekesi, Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi, iskele, nikah salonu, İskenderun Belediyesi Kadın Gönüllüleri Sosyal Market, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezleri, sosyal tesisler ve spor kompleksi gibi gerçekleştirilen hizmetler ve çalışmalar standı ziyaret edenler tarafından ilgi gördü.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here