İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Hizmete Açıldı

0
77

Uzun zamandır restorasyon çalışmaları süren İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü binası tamamlanarak hizmete girdi.

Tarihi özellik taşıyan ve yıkılmak üzereyken boşaltılarak restorasyon ve güçlendirme çalışmaları başlayan bina tam olarak yenilerek yeniden ilçe halkının hizmetine açıldı.

İskenderun Kaymakamlığı tarafından konu hakkında yapılan yazılı açıklamada; “İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü adına tahsisli Savaş Mahallesi Atatürk Bulvarı No:49 İskenderun adresinde bulunan hizmet binasının tadilat ve restorasyon işlemleri tamamlanmış olup, 11 Haziran 2018 tarihi itibariyle söz konusu adreste hizmet verilmeye başlanmıştır.

Ayrıca, 676 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 26’ncı maddesi gereğince; pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerine ilişkin iş ve işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesi kapsamında İlçemizde Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında İlçe Nüfus Müdürlüğü personelleri tarafından yürütülmekte olan pasaport ve sürücü belgesi işlemleri, 11 Haziran 2018 tarihinden itibaren aşağıda adres bilgileri bulunan yeni hizmet binasında devam etmektedir.

İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü; Savaş Mahallesi Atatürk Bulvarı No:49 – İskenderun. Telefon: 0 326 614 25 35 – 0 326 613 32 25. Faks: 0 326 613 18 14. e-mail: iskenderun31@nvi.gov.tr

Kamuoyuna saygıyla duyurulur ifadelerine yer verildi. (Haber: Meral SADREDİN)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here