Hambolat’tan Cinderes’e Moral Ziyareti

0
16

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Cilvegözü sınır kapısında Suriye İdlip harekat bölgesine sağlık hizmeti desteği amacıyla kurulan Acil UMKE İlkyardım çadırı ve Suriye’nin Afrin İlçesine bağlı Cinderes beldesinde, halkın sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet gösteren Seyyar Askeri Hastaneye ziyaret düzenledi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan,İl Sağlık Müdürü’ne eşlik etti.

İlk ziyaretini Cilvegözü Sınır kapısında konuşlanan Acil UMKE Seyyar Çadırına gerçekleştiren Hambolat; kendisini karşılayan sağlık personelleri ile, bir süre sohbet edip istişarelerde bulundu. Beraberindeki heyet ile alanda görev yürüten sağlık personellerine, yürüttükleri hizmetlerden dolayı teşekkür edip, başarılar diledikten sonra Cinderes bölgesine hareket etti.

Cinderes bölgesinde, bölge halkının sağlık ihtiyacına cevap niteliğinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kurulan tam donanımlı Cinderes Seyyar Askeri Hastanesi’ne giderek istişare ve temaslarda bulunan Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, hastane koordinasyonunda ve hizmetlerinde görevli olan yetkililer ve personellerle bir araya gelerek yürütülen sınır ötesi sağlık hizmetleri hakkında bir süre sohbet gerçekleştirdikten sonra bölgeden ayrıldı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here