Ali İsmail Ölümünün 2. Yılında Anıldı

0
105

ali ismail korkmaz1Gezi eylemleri kapsamında Eskişehir’de düzenlenen protestolarda öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 2. yıldönümünde, saldırıya uğradığı ekmek fırının önünde anıldı. Anma etkinliğine baba Şahap Korkmaz, avukat olan ağabey Gürkan Korkmaz ile birlikte yaklaşık 200 kişi katıldı. Ali İsmail Korkmaz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından kalabalık ‘Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz’, ‘Katil devlet hesap verecek’ ve ‘Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’ sloganı attı.

Baba Şahap Korkmaz yaptığı konuşmada; “İki sene oldu, Ali’siz yaşıyoruz. Bu sokakta o gün vahşet yaşandı. İnsan katledildi. Nerede buradaki insanlar? Nerdeydi o zaman? Eğer bir kişi önünde haksızlık yaşanıyorsa, görüyorsa, ağzını gözünü kapatıyorsa yazıklar olsun” dedi.

Ağabey Gürkan Korkmaz da konuşmasında kendisinin Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu belirtti. Ali İsmail Korkmaz ile saldırıya uğradığı 2 Haziran 2013 tarihinde olaydan bir-kaç saat önce internet üzerinden görüştüklerini anlatan Gürkan Korkmaz; “Tam iki sene oldu. Ben de Eskişehir mezunuyum. Eskişehir’in halkı, Eskişehir’in esnafı, Eskişehir’in insanı Ali İsmail’i korur. Ali İsmail’e bir şey olmaz. Çünkü Eskişehir’e gelen öğrenci buradan diplomasıyla, mezuniyet cübbesiyle doktor olur, avukat olur, burada tanıştığı arkadaşlarıyla dost olur, arkadaş olur, sevgili olur, evlenir eş olur. Ama Eskişehir’e gelen bir öğrenci cübbe yerine kefenle, diploma yerine ölüm belgesiyle, otobüsle, uçak yerine tabutla evine gönderilmez. Ama bilemezdim kendini Alperen sanan, kendini kahraman sanan esnafla o AKP’nin zinciri elinde olan polisin işbirliği yapıp sadece biber gazından etkilenmemek için koştuğu sokakta işbirliğiyle öldürüleceğini, dövüle-dövüle öldürüleceğini…

Maalesef bu, Eskişehir halkının alnına haksız yere çalınan bir kara leke oldu. Ama siz onurlu Eskişehir halkı olarak bu haksız yere çalınan kara lekenin, haksız yere çalındığını gösterdiniz. Hep yanımızda oldunuz. Eskişehir halkına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kalabalık fırının karşısında yere konulan Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının yanına kırmızı karanfiller bıraktı. Baba Şahap Korkmaz eğilip oğlunun fotoğrafını öptü. Kalabalık çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here