2’ci Teknouzay Bilim Şenliği Kapılarını Açtı

0
25

“TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı” kapsamında desteklenen ‘2. Teknouzay Bilim Şenliği” 11 Haziran Salı günü kapılarını açtı.

Hatay Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülen, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mustafa Kemal Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nin destekleri ile Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampusu’nda gerçekleştirilen şenliğe; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adnan Özkaya, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halil Alaybeyoğlu, çok sayıda öğrenci, öğretmen ve gönüllü katılım gösterdi.

Her yaş grubundan katılımcının temel astronomi kavramları ve uzay teknolojisi konularında deneyim kazanmasını sağlayacak çok sayıda etkinlik, atölye, sergi, simülasyon, uzay küresi, yarışma, müzik dinletisi, bilimsel söyleşinin yanı sıra gökyüzü gözlemlerinden oluşan bilim şenliği, ilk gününde yoğun ilgi gördü.

Özkaya: “Bilim Bizim İçin Herkesin Ortak Yaşamına Katkı Sağlaması Gereken Bir Şey”

Bilimsel merak ve farkındalığın artırılmasının amaçlandığı programda konuşmalarını gerçekleştiren HBB başkanvekili Özkaya, bu ve bunun gibi projeler sayesinde bilim kültürü ve bilim iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yayıldığını belirterek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Hatay’da 2. kez gerçekleştirilen Teknouzay Bilim Şenliği, 12 Haziran Çarşamba günü (bugün) son bulacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here