‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu’ Başladı

0
52

itso-uygulamalı girişimİTSO-KOSGEB Arasında Yapılan Protokol Kapsamında ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu’ Başladı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile KOSGEB arasında yapılan protokol kapsamında, yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu’ 29 Temmuz 2013  tarihi itibariyle Eğitmen Serdar Vayısoğlu tarafından verilmeye başlandı.

İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, eğitim hakkında bilgiler vererek; “Amacımız, ilçemizde iş fikri ve girişimcilik ruhuna sahip olup, sermaye gereksinimi duyan girişimci adaylarının önünü açmaktır. Bu uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile bitirip, sertifikalarını alan girişimci adayları, iş planlarını KOSGEB’e sunmak suretiyle girişimcilik desteğinden yararlanma imkânına sahip olmaktadır. Girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması ile başarılı işletmelerin kurulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonucunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerler bu girişimcilik eğitimiyle işveren olma yolunda ilk adımını atmış olacaklardır” dedi.

70 saatlik eğitimin sonucunda girişimciler; 30.000 TL hibe desteğinden, 70.000 TL sabit yatırım desteğinden (2 yıl ödemesiz faizsiz) kredi desteğinden yararlanacaklardır.

İşletme giderleri desteği olarak da; desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde gerçekleşen işletme giderlerine yönelik geri ödemesiz olarak verilen desteğin üst limiti her ay için 1.000 (bin) TL olmak üzere toplam 12.000 (on iki bin) TL olarak belirlendi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here