Geleneksel Ramazan Etkinliği Yunus Emre Mahallesi’nde Düzenlendi

0
244

ramazan etkinliği1İskenderun Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Ramazan Etkinlikleri, Yunus Emre Mahallesi ile devam etti. Maydanoz Kafe’de düzenlenen Geleneksel Ramazan Etkinliği’nde, Geleneksel Türk Tiyatrosu oyuncuları tarafından canlı Hacivat ve Karagöz, dans gösterisi, mini tiyatro, orta oyunu İbiş Usta, aşuk ile maşuk, ilizyon gösterisi, yarışmalar, çocuk etkinlikleri sergilendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Dönmezer, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Ahmet Mücahitoğlu, Sakarya Mahallesi Muhtarı Yusuf Doğrul ve mahalle sakinlerinin katıldığı Ramazan etkinliği, beğeniyle izlendi. Etkinlikte konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Dönmezer,  ramazan etkinliğinin kentimizin çeşitli mahallelerinde geleneksel olarak gerçekleştirildiğini söyledi.

‘Ramazan’ı Birlikte Yaşayalım’ adıyla geleneksel olarak düzenlenen ramazan etkinliğinde, konuklara şerbet ikramında bulunuldu. İlizyon gösterisi dikkatle izlenen Ramazan Etkinliği’nde çocuklara meyve suyu ikramında bulunuldu ve balon dağıtıldı.

1 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 21.00 Güzelçay Mahallesi Akçay İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek olan Ramazan Etkinliği, 3 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 21.00’de Atatürk Anıt Alanı’nda yapılacak finalle sona erecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here