“Türk Polis Teşkilatı Halkın Güvenini Kazanmıştır”

0
64

polis mesaj-kaymakamKaymakam Su, Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Mesajla Kutladı…

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Görevini her zaman fedakârca yapan Türk Polis Teşkilatının, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirip, toplumun güvenini ve takdirini kazandığını ifade eden Kaymakam Su; “Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, desteğini halktan alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 168’nci yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. Suç ve suçlularla daha etkin mücadelenin gerçekleştirilebilmesi için zaman mefhumu gözetmeksizin, zor koşullarda görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nda halkla ilişkilere önem veren hizmet politikaları benimsenmiş, vatandaş destekli ve halkın polise karşı güven duygusunu geliştiren uygulamalar hız kazanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını özveriyle yürüten Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. Yıldönümünü kutluyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here