Takımın Alın Terini ve Emeğini Sonuna Kadar Savunacağız

0
29

Hatayspor Gönüllülerinden Ortak Açıklama

Hataysporlu Taraftarlar, Bordo-Beyazlı ekip Hatayspor’un emeğini ve hakkını sonuna kadar savunacaklarını belirttiler.

Son zamanlarda liglerin oynanması ye da iptal edilmesi tartışmaları sürerken Hatayspor taraftarı da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluğa bir adım kala Hatayspor’un hakkının verilmesi, 53 yıllık hasretin gerçekleşmesi adına Hatayspor’a gönül veren dernek, taraftar grupları ve sosyal medya sayfaları ortak açıklama yapılırken, takımın alın terini ve emeğini savunulacağı belirtildi;

“Tüm dünyayı etkisi altına alana Covid-19 adlı Coronavirüs salgının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 13 Mart’tan itibaren ligler ertelenmiştir. Önce sağlık ilkesinden hareketle alınan bu kararı sonuna kadar destekliyoruz.

Gelinen süreçte vakaların azalmasıyla birlikte ülkemizde hayat yavaş-yavaş normale dönmektedir. Normalleşme sürecine girildiği bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu liglerin başlama takvimini açıklayarak bir yol haritası belirlemiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki salgın nedeniyle liglerin ertelenmesi kararından bu yana gelinen süreçte liglerin devam edip etmeme konusunu yakından takip etmekteyiz.

Son zamanlarda Türkiye Futbol Federasyonunu Baskı altına alarak Futbol ligleri iptal olsun diyen çevrelerin arttığını da görüyoruz.

Biz çağrımızı tekrarlıyoruz, ligler daha sağlıklı bir ortamda başlasın, gerekirse haftada 2 maç oynansın ve hak eden şampiyon olsun.

Futbol oynamaya müsait bir ortam yoksa ligler bu şekilde tescil edilsin ve Hatayspor hak ettiği süper lige çıksın. 28 hafta oynanmış bir sezonun iptal edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz, 28 hafta oynanmış bir ligin 22 haftasını lider geçmiş, 3.sıradaki takıma 7 puan fark atmış. Koca bir şehrin; umutlarını, geleceğini, alın terini, emeklerini, mücadelesini hiçe sayamazsınız!

Bu arada TFF Başkanı Nihat Özdemir’in ısrarlı şekilde liglerin oynanarak tescillenmesi kararını destekliyor, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF’ye olan güvenimizi yineliyoruz.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here