‘Suç ve Suçluyla Mücadelede Yeni Yaklaşım Modelleri’ Konferansı Yapıldı

0
67

bahçeşehir koleji11İskenderun Bahçeşehir Koleji, ‘Suç ve Suçluyla Mücadelede Yeni Yaklaşım Modelleri’ konulu konferansta, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar’ı konuk etti. Okul velilerinin büyük ilgi gösterdiği konferansta, çocukların güvenliği ile ilgili konular konuşuldu.

Polisin asli görevinin huzuru korumak olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Başar, bunun da ilk şartının eğitim olduğunu belirtti. Eğitim yoluyla, suç oluşmadan önce önlemlerini alabileceklerini sözlerine ekleyen Başar, zaman zaman esprili bir dille ele aldığı örneklerle izleyenlerin yüzünde tebessüm yarattı zaman-zaman duygusal anekdotlarla yüreklerine dokundu.

Belli bir yaştan sonra insanların öğrenmeye daha kapalı olduklarını, bu nedenle suçları önleme amaçlı eğitimlerde de çocuklara öncelik tanıdıklarını kaydeden Başar, ilköğretim çağındaki çocuklara trafik ve internetin zararları hakkında eğitimler verdiklerini, çocukların ailelerinin de yönlendirici rol oynadığını sözlerine ekledi.

İskenderun Bahçeşehir Koleji Müdürü Sefai Server Dik, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar’a teşekkür ederken, eğitimin yaşam boyu sürmesi gereken bir görev olduğunu, Bahçeşehir Koleji olarak bu konferansa ev sahipliği yapmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here