“Şiddetle Bir Yere Varılamaz”

0
34

itso açıklama1İTSO’dan Sağduyu Çağrısı!

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, yaptığı yazılı açıklamada, Taksim Meydanından başlayarak tüm yurt geneline yayılan eylemlere değindi. Eylemlerle ilgili halkın sağduyulu olmaya çağrıldığı ve kendilerini kötü niyetli birtakım unsurların provokasyonlarından korumaları şart olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Son zamanlarda İstanbul’dan başlayarak tüm yurda yayılan olayları üzüntüyle izliyoruz. Küresel ekonomideki dalgalanmaların etkisiyle ülkemiz ve bölgemiz zor bir dönemden geçiyor. Dolayısıyla huzur ve istikrara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Bölge ekonomisine yön veren kuruluş olarak beklentimiz bir an önce sağduyunun hâkim olması yönündedir.

Bazı vatandaşlarımızın gösteri özgürlüğü kapsamında demokratik haklarını kullanmak istemiş olması kabul edilebilir, ancak kendilerini kötü niyetli birtakım unsurların provokasyonlarından korumaları şarttır. Samimi vatandaşlarımız bu hususta olabildiğince dikkatli ve duyarlı davranarak; şiddet, yakma, yıkma gibi suç unsuru içeren fiillerin demokratik hak ve özgürlüklerini gölgelemesine izin vermemelidir.

Şiddete başvurarak hiçbir sorunun üstesinden gelemeyiz, şiddetle bir yere varılamaz. Aksine şiddet sorunları içinden çıkılmaz hale getirir. Temennimiz, bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması ve sağduyunun hâkim olmasıdır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here