Sahil Düzenleme Çalışması Aralıksız Sürüyor

0
471

bld-sahil düzenleme1İskenderun Belediyesi’nce, halkımızın şehrimiz sahil bandında denize yakın, günlük şehir içi stresinden uzak, sosyal bir yaşama-dinlenme alanları ve yürüyüş yolları oluşturulmak amacıyla başlatılan sahil düzenleme çalışması sürüyor.

Sahil düzenleme çalışması kapsamında, gölgeliğin çelik konstrüksiyon malzemeden oluşan yapısı, dış ve iç cephe duvarları tamamlandı. Elektrik tesisatı döşendi. İnce işleri devam ediyor. Çalışma kapsamında, anfi tiyatronun dolgusu ve oturakları tamamlandı. Depo ve tuvaletinin kaba inşaatı bitirilirken, ince işleri ise sürüyor. Satranç sahasının taban tuğlası tamamlandı. Golf pistinin taban tuğlası, yürüyüş yolunun beton işleri, bazalt ve wash beton kaplama çalışması da devam ediyor.

Sahil düzenleme çalışması, gölgelikler, 9 parkurlu mini golf sahası, oturma birimleri, satranç sahaları, sokak satrancı, paten pisti, anfi tiyatro, tuvalet (engelli dahil), 7 metre genişliğinde 1605 m uzunluğunda hava ve deniz suyu etkisine karşı dayanıklı patinatolu bazalt plaklarla kaplı sahil yürüyüş yolu, taşlar ile anroşman yapılması ve yeşil alanlardan oluşuyor.

Tüm imalatları hava ve deniz suyu etkisi göz önünde bulundurularak projelendirilen sahil düzenlemesi, sahil bandı boyunca, askeri güvenlik sahasına kadar olan alanda gerçekleştiriliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here