Ramazan’da İskelede Yemek Verilecek

0
88

bld-meclis toplantısı (22)İskenderun Belediye Meclisi Toplandı!

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in başkanlığında belediye meclis salonun da toplandı.

Düzenlenen toplantı öncesinde bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaklaşan Ramazan’ın ülkemize, iletimize hayırlar getirmesini dileyerek vatan savunmasında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diledi.

İskenderun halkına hizmet vermek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Sorunlar ancak ortak akıl ile çözülür. Bu doğrultuda kentteki muhtarlara, işadamlarına, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, kanaat önderlerine bir mektup gönderdik. Bu mektupta İskenderun’u 2023’e hazırlamak için görüş ve önerileri istedik” dedi.

Elektrik tellerinin İskenderun’da yer altına alındığını ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Bununla ilgili çalışmalar sürüyor. Çalışmalar için ilgili firma kazı çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar bittiğinde İskenderun’da artık elektrik kesintisi olmayacak” diye konuştu.

bld-meclis toplantısı (23)

Her sene olduğu gibi bu senede Ramazan’da iskelede 1000 kişilik yemek verileceğini ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Burada isteyen vatandaşlarımız gelip iftarlarını açabilirler. Ramazan ayı kardeşlik birlik ve beraberlik ayı. Bizlerde aynı sofrada vatandaşlarımızla bir araya gelip iftarlarımızı açacağız. Bu konuda ilgili komisyon çalışma yapacak” şeklinde konuştu.

Yeni yapılan otoparkın alt kısmında bulunan dükkânları, balıkçı esnafına tahsis edeceklerini ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Şimdiki balıkçı barınağının yeri uzakta. İnsanlarımız oraya gitmekte zorlanıyor. Burada daha modern, daha temiz, daha hijyenik bir ortamda hizmet vereceklerine inanıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü.

Gündemin, 1.maddesi olan Belediyemiz mülkiyetinde bulunan 16 adet ticari işletmelerin faydalanma ve kullanma hakkının %100’lük hissesi Belediyemize ait İskenderun İmar İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti.’ye devredilmesi için, Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e yetki verilmesi ile ilgili destek hizmetleri Müdürlüğü teklifi, oy çokluğu ile red edildi.

Gündemin, 2.maddesi olan Tenis kortu fiyat tarifesinin düşürülmesi ile ilgili sözlü önerge oy birliği ile Plan bütçe komisyonuna sevk edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here