Radar’da “Ekmek Arası Sucuk” Keyfi

0
485

sucuk-ekmek1Belen Belediye Başkanı Vurucu’dan Basın Mensuplarına Jest!

Belen’in tanıtımına büyük önem veren Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen’i tüm değerleriyle tanıtmaya devam ediyor. İskenderunlu basın mensuplarını Radar’da ağırlayan Başkan Vurucu, basın mensuplarıyla birlikte mangal keyfi yaptı.

sucuk-ekmek2

Belen’in yazın yaylarıyla olduğu kadar, kış mevsiminde yöre halkının ilgi odağı olduğuna vurgu yapan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Atik Yaylası Radar mevkiinin kar tutması dolayısıyla her kış halkın ilgi odağı haline geldiği, Radar’a gelen halkın, mangalda ekmek arası sucuk yaparak zamanlarını güzel bir şekilde geçirdiğini anımsattı.

Davete katılan gazetecilere ve halka, ekmek arası sucuk, ayran ve şalgam ikram edildi, gelen konuklar ise yanan çoban ateşinde ısındı. Başkan Vurucu, daha sonra basın mensuplarıyla birlikte karda Radar mevkiine doğru kısa bir yürüyüş yaptı.

sucuk-ekmek3

Burada 2016 yılının değerlendirmesini yapan Başkan Adnan Vurucu, içinde bulunduğumuz yılda badireler atlatıldığına işaret ederek; “Bu yaşadığımız durum Türkiye’yi neredeyse iç savaşa sürükleyecekti” dedi. Vurucu, 15 Temmuz darbe girişiminde halkın Devletiyle el ele olduğunu ve darbeye karşı dim dik durduğunu söyledi.

Dinamik, modern ve gelişmiş bir ülke ve Belen temennilerini halkla paylaşan Başkan Vurucu, yeni yıla ilişkin de iyi dileklerini dile getirdi.

sucuk-ekmek4

Sarıkamış Şehitleri anma yürüyüşüne de halkı davet eden Belen Belediye Başkanı Vurucu; “Bu gün sizlerle buluştuğumuz bu mevkide 8 Ocak 2017 tarihinde ilçemiz Belen’in Radar mevkiinde düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, düzenlenen etkinliğin Belen’in tanıtımında olumlu etkilerine dikkat çekerek Hatay’ın her köşesinin ayrı bir değer olduğunu ifade etti ve Belediye Başkanı Adnan Vurucu’ya ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

sucuk-ekmek5

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here