Önde; “Hak Arama Mücadelemiz Sonuna Kadar Sürecek”

0
94

çelik-iş eylem1Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesinin bir süredir yaptığı eylemler devam ediyor. İSDEMİR Fabrikaları içerisinde toplanan binlerce işçi fabrika içerisinden İSDEMİR otobüs duraklarına kadar ellerinde pankartlar ve slogan atarak yürüdüler. Düzenlenen mitinge sendika yöneticileri Hacı Gönül, Tuncay Avcı, Musa Okçu, Murat Kayış’ta katıldı.

İSDEMİR içerisinde toplanan binlerce işçiye hitaben bir konuşma yapan Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde, hak arama mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

çelik-iş eylem2

Önde, eylemleri yaparken fabrikadaki işi aksatmadıklarını belirterek; “Bu işi müzakere yaparak bitirmek istiyoruz. Sonunda taleplerimiz karşılanmaz ise haklarımız verilmez ise gereken yapılacaktır. Tekrar söylüyoruz sizleri memnun etmeyecek bir toplu sözleşemeye imza atmayacağız. Gerekirse ölüm orucuna başlarız.

Konu ile ilgili olarak Ankara’ya Genel merkezimize gidip bir toplantı yapacağız. Burada alınacak kararlar ile bu eylemler devam edecek. Biz Ereğli ücretini istiyoruz. Herkesin maaşı 30 günlük bizim maaşımız 40 günlüktür. Bu adaletsizliktir. Bu mücadelemiz sürecektir. Grev için her şeyimiz hazır. Bu konuda çalışmalarımız tamamlandı. Bizim amacımız işçinin hak ettiği ücreti almasıdır” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here