Ondan, Şundan, Bundan…

0
58

Günaydın sevgili okuyucularım, nasılsınız bu sabah? Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında deplasmanda Real Madrid’e 3-0 yenilen Galatasaray’ın, yarı final şansını zora sokması futbol severleri büyük düş kırklığına uğrattı, bu yüzden hepimiz biraz buruk biraz kırık uyandık. Eh yani yurda yenik dönmek kolay değil. Ama bu kuşkusuz dünyanın sonu değil  bu yüzden bundan sonraki maça odaklanmak gerekir artık.

& & & & &

Futboldan  gelip CHP’de mola verelim. CHP Grup Başkanvekili Kamil Turan, Pazartesi günü gerçekleştirilen meclis toplantısındaki organ seçimi ve su projesi ile ilgili yapılan eleştirilere yanıt vermiş. Katılıyorum sözlerine. Ancak CHP’nin dediği gibi köklü olduğunu ama birbirine destek olmadığını da biliyorum. Hatta  en büyük zararın kendi içinden geldiğini düşünüyorum… Bu yüzden özellikle bu günlerde her zamankinden daha çok kenetlenmesi gerekir. Geçirdiğimiz bu dört yıl içinde en çok eleştiriyi CHP’li arkadaşlardan duydum dersem gerçekten abartmamış oluyorum. Ben deniz bile ne yazık ki bazı vekillerimiz için eleştiriler yazmak zorunda kaldım. Diliyorum ki ve diyorum ki kimsenin  rahat olmak gibi bir lüksü yok hepimiz sıkıca birbirimize kenetlenmeli ve “ben” demekten kaçınmalıyız. Artık “biz” olmak zamanı gelmedi mi? Kol kırılır yen içinde kalır sözü de artık miadını doldurdu bence. Kolun kırılmasına izin vermeyelim diyorum.

Ve ekliyorum geçen günkü su projesi hakkında yazdığımız yazıya hemen yanıt geldi yetkililerden. Ve başkanın basınla paylaştığı dört yılık  çalışmalarını içeren açıklamalarını okudum. Ben ikna oldum. Ve ayrıca her haneye 500 TL olarak belirlenen paranın 24 aya bölünerek taksitlendirilmesi, su faturalarına yansıtılması gibi seçenekler akla uygun. Biraz sıkışacağız bu kesin ancak değmez mi kesinlikle değer. Büyük  bir sorun böylece halledilmiş oluyor. Üstelik uzun bir bekleyişten sonra… Eleştiri yapabilirken teşekkür etmeyi de  bilmek gerekir diye düşünüyorum.

& & & & &

Akil adamlar söylemi, gelen eleştireler sonunda akil insanlar oldu… Ama akil adamların akil kadınlardan daha çok olduğu biliniyor. Ve bazı akil insanlar nedense sanırım daha doğru olacaktı. Bu süreci baya bir ihtiyatla izliyorum ve kendi içimde yorumluyorum. İnsan hayatı bizim için asıldır. Ve kan dökülmesini istemiyoruz artık. Bu kesin. Ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu vekillerine koyduğu ekran yasağını bugün kaldırdı. Keşke yasak koymasını gerektirecek  şeyler olmasaydı.

& & & & &

Ve 7 Nisan’da Diyarbakır’da yapılması düşünülen güzellik yarışması iptal edilmiş. Yorum yok. Ve sevgili okuyucularım. Ak parti genel başkan yardımcısı Hüseyin Çelik açıklamalarda bulunuyor. Çok kızgın ona da yorum yok. Aslında şu günlerde her şeye yorum yok demek en doğrusu. Bekle ve gör diye düşünüyorum ve dua et.

& & & & &

Ve sevgili okuyucularım karma karışık kafam var bu günlerde biliyorum. Ne hayatın içindeyim ne de dışında. Ne uykuda ne uyanık hala konsantre değilim hiçbir şeye sanki kocaman bir travmadan yeni kalkmış gibiyim ve kaçtığım yere başım önümde geri dönmüş gibi? Uykuyla uyanıklık arasında hayatın kıyılarında kıldan ince kılıçtan keskin tarafında dolaşıyorum. Bu yüzden sürçü lisan eder isem af ola diyorum.

Ve bu yaşadığım  süreci  yeni anayasa hazırlığı ve akil insanların barış görüşmeleri sürecine benzetiyorum. Dilerim bir an önce sona ersin çünkü kendimi özledim. Kimdim, neydim, niçindim bilmez oldum. İlyas arıyor, soruyor ne oldu özledik gelmiyorsunuz, nerelerdesiniz diye. Demek istiyorum ki keşke bilsem nerde olduğumu. Ama geleceğim diyorum. Ve herkese geleceğim diyorum ve daha kimseye gidemiyorum. Geldiğimden beri dün ilk olarak Belediye Başkan Yardımcısı Haluk  beyin  rahmetli annesinin yedinci gününe katıldık. Kalabalıkta ama dışarıda durmak vardı yine özde. Ama yinede iyi geldi. Arkadaşları  dostları yeniden görmek…

Ve şimdilik sağlık, sevgi, birlik ve beraberlik içinde kalalım diyorum sevgili okuyucularım dualarınızı bekliyorum nerde olduğumu bilmek için lazım çünkü. Yase

& & & & &

Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı beslenme üzerine sürekli bir şeyler söylüyor. Netten gelen bir mailde de  bakın neler var?

Bunu Yılda Bir Kez Mutlaka Yapın

Özellikle Rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar veriyor. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren Rus tıp dünyası, bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor. Türkiye’deki bazı doktorlar da hastalarına bu formülü öneriyor.

Evinizde Kendiniz Yapabilirsiniz

-2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu

-40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu’da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan)

-Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz (2 litrelik pet şişeler de kullanılabilir)

Hazırlanışı

2 Litrelik kavanoz ya da pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu her gün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın)

Yüzde 100 Kanıtlanmış Faydaları

1-Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor.), vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romatizmal iltihabi önlüyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

Kaynak: http://www.algamax.net/

Valla bizim bu işlerle ilgimiz  olmaz  içimiz  ne istiyorsa onu yaparız biz. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum.

Günün Şiiri

İnsanların Yakınlığında Gizemli Bir Çizgi Var

İnsanların yakınlığında gizemli bir çizgi var,

Bu çizgiyi aşamaz tutku ve ölesiye sevmek.

Korkunç bir ıssızlıkta varsın birleşsin ağızlar

Ve çatlasın, parça parça dağılsın yürek.

Dostluk da güçsüzdür burada, yılları da

Yüksek mutluluk ateşinin,

Ruh özgürdür ve yabancıdır burada

Ağırkanlı bitkinliğinde şehvetin.

Çılgındır koşanlar buna erişmek için,

Erişenlerse bir özlemle uğramıştır bozguna.

İşte şimdi anladın sen, niçin

Çarpmıyor artık yüreğim avuçlarında.

Anna AHMATOVA

 

Günün Sözü

Kendi yaşamını daha iyi ve daha mükemmel bir duruma getirmekle öyle meşgul ol ki, başkalarını eleştirmek için çok az zamanın kalsın. Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here