Mustafa Keleş; “Çanakkale Bir Destandır”

0
146

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürü Mustafa Keleş; “Çanakkale Bir Destandır”

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürü Mustafa Keleş, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü münasebeti ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

Çanakkale Zaferinin milletimizin varoluş mücadelesindeki en önemli dönüm noktası olduğunu vurgulayan Keleş; “Bu millete esaret zincirlerinin vurulamayacağını bütün dünya görmüştür. Milli Şairimizin dediği gibi: ‘Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker / Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer / Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi / Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi / Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın / Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın / Herc’ü merc ettiğin edvara da yetmez o kitap / Seni ancak ebediyetler eder istiab / Ey şehid oğlu şehid,isteme benden makber / Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber.’

Çanakkale bir destandır. Bunun gibi destanlarımız var olduğu sürece, bu milletin evlatları uyanık, dimdik, adam gibi adam olacak ve bu vatan hep var olmaya devam edecektir. Bu duygularla Çanakkale Zaferinin 102. yılını kutluyor, başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere bugünde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruma uğruna şehadet şerbetini içmiş aziz şehitlerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here