Sarpaş; “İnanç, Sizi Başarıya Ulaştıracak Tek Etkendir”

0
68

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampusunda açılan ‘10. Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (HİKAF’2017)’ kapsamında, ilk gün konferans düzenlendi.

‘Dünyayı Değiştirme Gücü: Girişim Savaşçılığı Perspektifi’ isimli etkileşimli konferansa konuşmacı olarak katılan Berke Sarpaş, eğitimin önemine vurgu yaptı.

Girişimciliğin başarıya ulaşmasındaki en önemli unsurun ‘inanç’ olduğunun altını çizen Berke Sarpaş; “Her işin başında eğitim olduğunu biliyoruz. Anahtar kelimelerimiz olan yetenek ve eğitim bir araya geldiklerinde istisnai gelişmeler ortaya doğuruyor. Bu da bir ülkenin kaderini belirleyebilir.

İstatistiksel anlamda girişimciliğin başarıya ulaşmasındaki en önemli unsur ise inançtır. Çünkü inanç, defalarca yenilmiş olmanıza rağmen yola devam etmenizi sağlayacak, sizi başarıya ulaştıracak tek etkendir. Yüzde ikilik bir başarı oranı size düşük gelebilir, fakat herkes doksan yedi defa yenilebilir. Önemli olan bir daha ayağa kalkıp inancınızın peşinden gidebilmektir. Çünkü başarı, vazgeçtiğiniz yerin bir adım ötesindedir” şeklinde konuştu.

Sarpaş, konuşmasının sonunda ülkemizde ve dünyada zor şartlarda başarıya ulaşmış girişimcilerden örnekler de verdi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here