Milletvekili Dudu; “Sayın Ergin’in Hatay’ı Konuşacak Cesareti Yok”

1
73

Adalet Bakanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’in, Hatay Vergi Dairesi tarafından Antakya’da düzenlenen törende yaptığı konuşma üzerine yazılı bir açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu; “Sayın Ergin’in konuşmasında, Hatay’ın durumu ile ilgili tek bir kelime yok. Neden Hatay ekonomisi ile ilgili tek kelime konuşmuyor?” diye sordu.

Bakan Sadullah Ergin’in, Hatay’ın ekonomik durumu ile ilgili tek bir kelime konuşmamasını manidar bulduğunu belirten Milletvekili Dudu; “Sayın Sadullah Ergin Hatay’dan tek bir kelime etmeyerek gerçekleri saklayabileceğini sanıyor. Çünkü üyesi bulunduğu Hükümet’in ve AKP’nin genel anlayışı budur. İzledikleri politikalar ve Suriye meselesine yaklaşımları Hatay’ı bitirmiştir. Bir Bakan olarak Hatay’da yaşanan iflasları ve artan işsizliği anlatacak cesareti kendisinde bulamadığını düşünüyorum. Gerçeklerden daha ne kadar kaçacaklar? Hatay ekonomisinin can damarı olan Suriye ve Ortadoğu bağlantısını yok ettiler.

Türkiye’nin yıllık 8 milyar doları bulan ticaret hacmini ortadan kaldırdılar. İsterdim ki Sayın Ergin, Hatay’ın temsilcisi olarak bu konulardan bahsetsin. Hataylı olup, Hatay’dan Seçilip, Hatay’ın sıkıntıları konusunda ilgisiz kalmak ne anlama gelmektedir? Başbakan Erdoğan BOP Eş başkanı olarak nasıl Hatay’ı gözden çıkartmışsa, AKP’li Hataylı siyasetçiler de aynı yolu izliyor. Hataylılar bu aldırmazlığın hesabını mutlaka soracaktır” dedi.

1 YORUM

  1. Sayın vekilim bir ara isdemir işçisinin umudu olmuştunuz. hisseler hala verilmedi sizler bizlerin sesi bizlerin nefesi oldunuz. lütfen bu yılan hikayesine dönen hisse meselesine birkere daha el atsanız.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here