Mahallelerin Sorun ve İhtiyaçları Görüşüldü

0
58

Muhtarlar Kaymakam Yönden Başkanlığında Bir Araya Geldi

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ülke genelinde uygulanan “Muhtarlarla Buluşma Toplantısı” ve “Güvenlik İstişare Toplantısı” kapsamında muhtarlarla bir araya geldi.

İskenderun Gürsel Mahallesi Muhtarlığında ilgili kurum yöneticileri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Kaymakamı İskender Yönden, mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları hakkında istişare yaptı.

Kaymakam İskender Yönden başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Cengiz Bilen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdür Vekili Dinçer Dinsever Kalkan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Volkan Yeter, Milli Emlak Müdürü Adil Zülkadir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Yıldırım, İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ferit Hammutoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.

Kaymakam Yönden, vatandaşların daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasını temin ve tesis etmek üzere asayiş ve huzur başta olmak suretiyle, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri vb. tüm kamu hizmetlerinin işleyişi hakkında istişare yaparak,  eksik yâda sorunların tespit edilmesinin sağlanması ve çözüme kavuşturulması noktasında yürütülecek çalışmaların belirlenmesi için bir araya gelindiğini belirtti.

Toplantıda, Mahalle Muhtarları tarafından dile getirilen sorun ve ihtiyaçları dikkatle dinleyen Kaymakam Yönden, çözüme kavuşturulması sürecini hızlandırmak amacıyla ilgili/yetkili kurum amirleriyle görüşme yaptı.

Toplantı esnasında söz alan bir vatandaş tarafından, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel hadisesi nedeniyle evini su bastığı ve eşyalarının zarar gördüğü dile getirilmesi üzerine anında çözüm odaklı çalışma yapılması yönünde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na talimat veren Kaymakam Yönden, vatandaş henüz toplantı ortamında iken evinde inceleme yapılarak, mağduriyetinin giderilmesi yönünde çalışma yapılmasını sağladı.

Sorun ve ihtiyacını dile getirmesinin üzerinden henüz 15 dk. geçmesiyle müjdeli haberi alan vatandaş, Kaymakam Yönden’e teşekkür etti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here