Kutlu Doğum Haftası’nı Gül Takdim Ederek Kutladılar

0
109

bld-müftü ziyaret1İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve Kutlu Doğum Komitesi, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, İlçe Müftüsü ve Kutlu Doğum Komitesi Başkanı Hamdi Kavillioğlu, Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in Kutlu Doğum Haftasını, gül takdim ederek, kutladı.

Ziyarette yaptığı konuşmasında, 1989 yılından bu yana Nisan ayının 14-20 tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası’nın kutladığını anımsatan İlçe Müftüsü ve Kutlu Doğum Komitesi Başkanı Hamdi Kavillioğlu, bu kapsamda konferans, panel değişik etkinlikler düzenlendiğini, etkinlikler çerçevesinde ziyaretler yapıldığını belirtti.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında, ‘Sevdiklerinize bir gül verin’ kampanyası başlatıldığını belirten Müftü Hamdi Kavillioğlu, “Gül peygamberimizin kokusudur. Aynı zamanda gül, sevgi, saygı, muhabbeti, birliği ve beraberliği ifade eder” dedi.

bld-müftü ziyaret2

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İlçe Müftüsü ve Kutlu Doğum Komitesinin Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı. Gülün değerli ve güzel bir çiçek olduğunu belirten Başkan Civelek, gül ile ilgili Mevlana’nın ‘Sanma ki gül dikenin himayesindedir, aslında dikenin itibarı gül sayesindedir’ sözünü anımsattı.

Herkesin birbirini sevmesi ve birbirine gülümsemesine ihtiyacımız olan günlerden geçtiğimizi belirten Belediye Başkanı Civelek, “Birbirimizi anlamaya, sevmeye, birbirimize gülümsemeye ihtiyacımız var” dedi.

Kutlu Doğum Komitesi, belediye personeline de gül vererek, Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here