İskenderun Polisi Huzur Toplantılarına Devam Ediyor

0
89

huzur toplantısıDüzenli aralıklarla İskenderun mahallelerini gezen İskenderun Polisi, bu sefer Barıştepe Mahallesi Sakinleriyle buluşup huzur toplantısı düzenledi. Polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesini amaçlayan huzur toplantısında vatandaşların daha güvenli ve huzurlu yaşayabilmesi adına alınabilecek önlem ve faaliyetler konuşuldu.

Toplantıya İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Barıştepe Mahalle Muhtarı Bahittin Keleş, Kılıç Ali Paşa İlkokul Müdürü Bestami Güven, öğretmenler ve mahalle sakinleri katıldı.

İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, suçun önlenmesi noktasında vatandaşların polisle müşterek hareket ederek, karşılaşılan olaylarda erken müdahale için sağduyulu olunmasını istedi. Toplantıya yoğun ilgi gösteren bayan katılımcılarla, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde çalışan bayan polisler yakından ilgilendiler, sorunlarını dinleyip sohbet ettiler. Bayan polisler: “Toplumun çekirdeği ailedir, ailelerdeki beraberliği ayakta tutan annelerdir. Çocuklarınızı mahalle ve okul çevresinde karşılaşabilecekleri kötü alışkanlıklara karşı uyarın. Televizyon ve internet kullanımlarına kontrollü sınırlama getirin, internet hayatımızda olsun ama hayatımız olmasın. Çocuklarınızı bilgisayarlardaki şiddet oyunlarından ve zararlı programlardan koruyun, çocuklarınıza karşı daha duyarlı ve hassas davranıp onlarla olumlu diyaloglar içerisinde sorunlarını paylaşarak sağlıklı çözümleri birlikte üretin. Ayrıca sizler genellikle ev hanımlarısınız, evlerdesiniz. Hırsızlığa karşı kapı ve pencereleri kontrol edin, evinize ve apartmanınıza çat kapı gelen tanımadığınız şüpheli kişileri içeri almayın. Şüpheli olay ve kişileri gördüğünüzde 155 Polis İmdat’ı arayarak ihbarda bulunun” şeklinde annelere uyarılarda bulundular.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here