Kaymakam Demiryürek’ten Gaziler Günü Mesajı

0
19

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, 102 yıldır kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Demiryürek mesajında, aziz vatanımız uğruna yüreğini ortaya koymuş kahraman gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek; “Şanlı tarihimiz boyunca, tüm zorluklara rağmen bağımsızlık ve istiklâlini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, hem Hakk’ın hem de halkın nezdinde çok değerli olan bu mazhariyet uğrunda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Şehit ve gazilerimizin vatanımızın bölünmezliği, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadeleler, tarih sayfalarında kahramanlık destanı olarak altın harflerle yerini almıştır. Barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatanımız, bizlere aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin en kutsal emanetidir. Onlardan aldığımız güç ve ilhamla bu mübarek emanete kararlılıkla sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, çocuk ve gençlerimize daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here