Kaya; “Başarı Birlik ve Beraberlikte Gizlidir”

1
159

Meslek Lisesi Mezunları Derneği Kongresinde Fuat Kaya Güven Tazeledi

İskenderun’da faaliyet gösteren Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneğinin 6. Olağan kongresinde Fuat Kaya ve yönetimi güven tazeledi.

Tek Liste halinde gidilen kongrede konuşan Fuat Kaya, “Ticaret Lisesi mezunlarının en önemli özelliği istişareci olmalarıdır. Bizler bir karar alırken, bir etkinlik yaparken öğretmen, üye, mezun ve yönetim kurulu olarak karar alırız. Başarı birlik ve beraberlikte gizlidir. Bu bakımdan dernek olarak amacımız mezun olan arkadaşlarımızı bir araya getirmek, birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek, yılda bir kez de olsa hep birlikte yemekte toplanarak eski günleri yâd etmek için gayret sarf etmekteyiz” dedi.

Kongreden sonraki ilk faaliyetlerinin ise geleneksel hale getirilmiş olan 19 Mayıs mezunlar şenliği olacağını ifade eden Kaya, şenliğe hazırlanmak için çalışmalara başlayacaklarını belirterek; “Birlikten güç doğar desturu ile yola çıkan derneğimizin üye sayısı her geçen gün artmakta, mezun olan arkadaşlarımız arasındaki dostluk bağları da her güçlenmektedir. Dernek olarak eğitime yaptığımız burs yardımlarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz üyelerimizin iyi ve kötü günlerinde her zaman yanlarında olmaya onlara yetişmeye ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Bu vesile ile kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Osman Özay’ın Divan Başkanlığında gerçekleştirilen kongrede İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Fuat Kaya, Naime Avcı, Ercan Karadurmuş, Münevver Araz ve Necmettin Keleş. Denetim kurulu üyeliklerine ise M. Nevin İncili, Mustafa Durukan ve Sevilay Elipe seçildi.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here