Kaşıkçı: “Adaylarımız Kim Olursa Olsun, Birlikte Çalışacağız, Destek Vereceğiz”

0
50

MHP’li Vekil Kaçıkçı’dan İGC’ye Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İskenderun Gazeteciler Cemiyet’ni ziyaret etti. Ziyarette Kaşıkçı’ya MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Milletvekili adayı İbrahim Gül, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.

Cumhur ittifakı çerçevesinde Hatay Büyükşehir için Ak Parti adayını destekleyeceklerini belirten Kaşıkçı; “Hatay’da, ilçelerinde de ittifak kuracağız. İlçe ittifakları genel merkezlerde değerlendiriliyor. 24 Haziran seçimlerinde bir takım olumsuzluklar yaşandı. Değerlendirmeye alınmasını umuyoruz. Biz 24 Haziran öncesindeki motivasyonu yeniden yakalamak istiyoruz. İlçeler bazında adayların belirlenmesinde ise nihai kararı Genel Merkezler verecektir. Her koşulda adaylarımız kim olursa olsun, birlikte çalışacağız, destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

TBMM’de Hatay’ın sorunlarıyla ilgili yaptığı konuşmaya da değinen Kaşıkçı, Ulaştırma Bakanı’nın ziyaret etmesiyle ilgili şunları söyledi: “Hatay’ın sorunlarını belirli bir üslup içinde anlattık. Hatay’ın karayollarıyla ilgili önemli sorunları var. Yayladağı yolu 16 yılda bitirilmedi. 27 km. Altınözü yolu var, başlanmadı. Yazın Belen kilitleniyor. Adana yolu Sarımazı’da bitiyor. Bu yolun projesinde Bakras’a doğru sürmesi var. Tünel konusu var. Diğerlerini de anlattım. Sayın Bakan bunları planlamaya aldıklarını söyledi. Bunları takip edeceğiz.”

İGC Başkanı Veysel Cıncık da İskenderun Pac meydanında projesi değiştirilerek yaptırılan Battı-Çıktı’nın hiçbir yarar getirmediğini belirterek; “Bu projeye İskenderun’a faydalı olacak şekilde eklemeler yapılmalıdır. Aksi halde hiçbir işe yaramayacak. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” dedi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here