İTSO Yönetimi, Kırıkhan ve Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odalarını Ziyaret Etti

0
33

Yılmaz; “Hepimizin Ortak Amacı, Bölgemize, Ekonomik Anlamda Değer Katmaktır”

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası ile Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulundular. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyaretlerde, bölge ve ülke ekonomisi hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen ziyarette, Başkanı Numan Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyeleri Kırıkhan ekonomisi ve bölgedeki son gelişmeler hakkında İTSO yönetimine bilgiler verdi. Ziyarette ağırlıklı olarak Suriye Sorunları, Amik Ovası ve Kırıkhan’daki iş adamlarının, çiftçilerin sorunları ele alındı.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ziyarette yaptığı konuşmasında; “İTSO olarak Hatay’ın genel sorunları noktasında birlikte hareket etmekteyiz. Bunu birçok platformda gösterdik. İTSO olarak diğer Odalarımız ile birlikte bundan önce olduğu gibi bundan sonrada aynı kararlılıkla hareket edeceğimize inanıyoruz. Hepimizin ortak amacı, bölgemize, ekonomik anlamda değer katmaktır. Bu vesile ile yeni seçilen yönetiminize de başarılar diliyoruz” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. İTSO yönetimi, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Numan Bölükbaşı’nın iş yerini de ziyaret etti.

“Temennimiz Sıkıntıların Büyümeden Çözülmesi”

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile İTSO yönetim kurulu üyeleri ziyarette bölgede yaşanan sorunların çözümü noktasında birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Ziyarette ağırlıklı olarak, bölge ekonomisi, sınırda yaşanan sorunlar, Suriye’den Hatay’a ve sınır illerine gelen mültecilerin durumları görüşüldü.

Ziyaretten ötürü memnuniyetine dile getiren Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu; “Suriye’de yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle göç etmek zorunda kalan mülteciler Hatay, Kilis, Şanlıurfa başta olmak Sınır illerine göç ettiler. Reyhanlı’da bu göçlerden en çok nasibi alan sınır ilçemiz. Şu an Reyhanlı’da yaşayan 97 bine yakın Ülke vatandaşımız bulunurken, 127 bine yakın da Suriyeli göçmen şehrimizde yaşamaktadır. Bölgemizde Tarım, ticaret, Nakliye ve Lojistik sektörlerinde iş insanlarımız ticari faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “İTSO yönetimi olarak bölgemizin ortak sorunlarının çözümü noktasında zaman zaman bir araya geliyoruz. Suriyeli mültecilerde bu sorunların başında geliyor. Temennimiz Suriye olaylarının bir an önce sona ermesi ve bu sıkıntıların daha da büyümeden çözülmesidir” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Gerçekleştirilen nezaket ziyaretlerinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt, Hıdır Güneş, Yusuf Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez yer aldı. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here