İSTE ‘Diploma Eki’ Verecek!

0
14

Uluslar Arasılaşma Yolunda Bir Adım Daha Atan İSTE, Uluslararası Platformda Son Derece Önem Taşıyan “Diploma Eki” Veren Üniversiteler Arasına Dâhil Oldu…

Genç ve dinamik kadrosuyla uluslar arasılaşma yolunda emin adımlarla yürüyen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) uluslararası saydamlığı hedefleyen ve mezun ettiği öğrencilerin elde etmiş oldukları yeti ve becerilerin tanınmasına yönelik Diploma Eki vermeye başladı.

Diploma Eki ile mezun öğrencilerin bir işverene veya bir üst derecede eğitim almak için başka bir yükseköğretim kurumuna başvuru yaptıklarında, başvuru yapanın yeterlilikleri hakkında başvuru yapılan kuruma detaylı bilgi sunmayı hedefleniyor. Bu kapsamda Diploma Eki içerisinde mezun kişinin sahip olduğu yeterliliğin türü ve seviyesi, yeterliliği veren kurum bilgisi, almış olduğu derslerin içerikleri ve elde etmiş olduğu sonuçlar ve ulusal eğitim sistemine ilişkin detaylar yer alıyor.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Ön Lisans ve Lisans mezunu İSTE’li öğrencilere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Diploma Eki hizmetini sunmaya başlayacak. Diploma Eki sayesinde İSTE’li mezunlarının akademik ve mesleki tanınırlıkları artacak ve bu mezunlar geleceğe yönelik olarak yurtdışında iş ve eğitim olanaklarına daha rahat ulaşım imkânına sahip olacaklar.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de açıklamasında; “İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız ve İSTE Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüzün çabaları sonucunda yapılan başvurumuz olumlu sonuç verdi ve İSTE Diploma Eki veren üniversiteler listesinde yerini aldı.  Gayretli çalışmalarından dolayı Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüz çalışanlarını tebrik ediyorum” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here