İskenderun’a Sahip Çıkılmadığından Yatırımcı Başka İllere Kaçtı

0
92

milli ittifak25Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Yard. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan seçim çalışmalarına hız kesmeden İskenderun ile devam etti. Çalışkan, beraberinde Milletvekili adayları Nevin Zeytineli, Metin Yeşilkaya, Medet Reçber ve Atila Erol ve partililer ile birlikte, İskenderun’da esnaf ziyaretleri, İlim Yayma Cemiyeti açılış programı, Şirinler İlköğretim Okulu Mezuniyet programı, Oda ve bazı STK temsilcileri ile Erzin’de Kılıç ve Akbaş ailesinin düğün merasimine katıldı.

milli ittifak26

İsim Değiştirerek Üniversite Kurduklarını Söylüyorlar

STK ziyaretlerinde Çalışkan’ın gündeminde, İskenderun Teknik Üniversitesi vardı. Çalışkan; “İskenderun’a hiçbir yatırım yapmadılar, sus payı olarak MKÜ kampusunun adını değiştirdiler. Yani şapkadan tavşan çıkardılar. Yeni bir üniversite yapılmış gibi İskenderun’la dalga geçercesine, tabela değişikliği ile iş yaptığını zannediyorlar. Güya İskenderun’a teknik üniversite kurmuşlar. Üniversite dedikleri Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) yerleşke tabelasını indirip İskenderun Teknik Üniversite tabelası astılar. Mesele bundan ibaret!” diye konuştu.

milli ittifak27

İktidara seslenen Çalışkan; “İskenderun’a sahip çıkamadığınızdan, yatırımcı başka illere kaçtı. Sanayi elden gidiyor, liman işletmeciliği Mersin’e kaydı. Hatay hizmet alamayan şehir olduğu için Erzin ilçemiz komşu il, Osmaniye’ye bağlanmaya uğraşıyor” dedi.

Milletvekillerine de seslenen Çalışkan; “ Hangi yüzle gelip tekrar aday oldunuz? Hangi işi çözdünüz? Hangi projede imzanız var? Hangi vatandaşa yardımcı oldunuz?” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here