İskenderun Ülkü Ocağından Sağduyu Çağrısı

0
191

ülkü ocakları1Ülkü Ocakları İskenderun İlçe Başkanlığı  tarafından yapılan basın açıklamasında, yakın zamanda gerçekleştirilecek ‘Referandum’ öncesinde sağduyu çağrısı yapıldı. Ülkü Ocakları İskenderun İlçe Başkanı Bünyamin Saraçoğlu’nun imzası ile yapılan açıklamada; ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demenin demokratik bir hak olduğu, karşıt görüşleri ihanetle suçlamanınsa toplum temeline dinamit atmak olduğunun altı çizildi. Açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi:

Kardeşlik Bağlarımız Var!

“İçinden geçtiğimiz süreç, sancılı, sıkıntılı sosyolojik etkiler bırakmaktadır. İnsanlar birbirlerine ağza alınmayacak ifadeler kullanmakta ve kardeşlik hukukunu zedelemektedirler. Kâlû Belâ’dan bu yana var olan kardeşlik bağlarımız, kültürel mirasımız, millî ve manevi kutsallarımız, asla bir çatışmaya, ayrışmaya, bölünmeye dayanmamaktadır. İkili ilişkilerimizden tutun da toplumsal ilişkilerimiz, özel ilişkilerimiz ve ailevi ilişkilerimizde, rencide edici, kalp kırıcı, toplumsal temelleri sarsıcı iletişimlerden kaçınmalıyız.

Bölücülük Tohumları Ekilmektedir

Üzülerek görmekteyiz ki; vatan hainleri, soyu-sopu belli olmayan, tasmasını kimlerin tuttuğu belirsiz mesnetsizler, bu ortamdan nemalanmak adına fitne, fesat, ihanet ve bölücülük tohumlarını ekmekteler.

Bilinsin ki; Türk Milleti olarak bu oyunlara gelmeyecek,  Türk Milleti ve Devleti’nin kutsallarına dokundurmayacağız. Bu memleket tarih denilen sahneye kolay çıkmadı, kolay var olmadı, kolay-kolay değil, asla teslim olmayacaktır. Oynanan oyunların, yapılan algıların, el altından kurulmaya çalışılan ‘bölünme’ planlarının farkındayız.

Kutsallarımıza Zarar Verdirmeyiz!

Algılarımız, yönümüz, vicdanımız tamamen yüce Türk Milleti’ne dönüktür. Devletimiz, milletimiz, bayrağımız, dinimiz baş üstündeki kutsallarımızdır ve biz bu kutsallarımıza zerre zarar verdirmeyeceğimizi, her daim olduğu gibi Türk Milleti’nin sigortası ve teminatı olduğumuzu dikkatle hatırlatırız. Başkanlık sürecinde, kimsenin kimseye ‘hain’ damgası vurmaması gerekmektedir. ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demek demokratik haktır. Fakat karşıt görüşleri ihanetle suçlamak, toplum temeline dinamit atmaktır. Herkesi saygı ve sevgilerimle selamlarım.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here