İskenderun Polisinden Gençlere Sevgi ve Başarı Aşısı

0
131

emniyet-gençler1İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Umut Güvercinleri” projesi kapsamında liseli gençlere yönelik tiyatro, sinema ve gezi gibi sosyal etkinlikleri devam ettiriyor. Bu programlar doğrultusunda kentimizde farklı liselerde öğrenim gören lise 11 ve12. sınıf öğrencilerine yeni açılan Şehit Haydar Polis Merkezi Amirliği-MOBESE binasında bulunan sinema salonunda toplumsal ve bireysel değerlerin farkındalığını arttıran filmler izlettirildi.

Gösterilen filmlerden ilki 2005 Hindistan yapımı, yönetmenliğini Sanjay Leela Bhansali’nin üstlendiği, hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığının konu edildiği Black (Siyah) isimli sürükleyici ve etkileyici bir film oldu.

 İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, “Terör örgütleri devletin zafiyet içinde olduğunu hissettirmeye çalışıyor. Biz devletin güçlü olup, halkı için her şeye kadir olduğunu gösteriyoruz. Suç örgütleri çocuklarımıza sözde sahip çıkıp, nefret aşılarken; biz özde sahip çıkıp sevgi aşılıyoruz. Örgütler çocukları suça ve kaosa iterken biz başarı ve huzura çekiyoruz. Devlet olarak olaylardan önce çocuklarımızı bilinçlendirip, aidiyet duygularını güçlendirip faydalı ve başarılı bireyler olarak topluma kazandırmak istiyoruz. Önlemek tedavi etmekten iyidir mantığını benimsiyor ve önemini bir kez daha vurguluyoruz. Bu nedenle proje ve çalışmalarımız durmayacaktır” dediler.

Sinemadan sonra, sahildeki bir lokantada gençlere yemek ziyafeti verildi. Emniyet Müdürlüğüne ait araçlarla güle oynaya lokantaya gelen gençlere, polis okullarında okutulan yemek duası topluca ve yüksek sesle Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri tarafından okutuldu. Lokanta sahilini gezen gençlerin yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi.

Moral ve neşelerini arttıran liseliler üniversiteye hazırlık yolunda doping etkisi yapan bu tür etkinlikleri organize eden İskenderun Polisine ve görev alan tüm personele teşekkür ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here