İskenderun CHP Üyelerinden “Bir Çocuk, Bir Gelecek” Etkinliği

0
80

chp etkinlikParti içi eğitim programı çerçevesinde sosyal çalışmalarını sürdüren İskenderun CHP üyeleri “Bir çocuk, bir gelecek” etkinliği çerçevesinde ihtiyaç sahibi 25 çocuğu sevindirdi. İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği ile birlikte hareket eden CHP üyeleri İskenderun Belediyesi 2 nolu çay bahçesinde 25 çocuğu ve annelerini misafir ettiler. Çocuklara ve annelerine ikramlarda bulunan CHP’liler daha sonra her çocuğa birer tişört ve kitap hediye ettiler.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, Eğitim sekreteri Servet Doğan ve İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı’nın da katıldığı etkinlikte projeyi gerçekleştiren CHP’liler adına Suzan Bıçakçı bir konuşma yaptı. Konuşmasında dayanışma ve paylaşma duygularının önemine değinen Suzan Bıçakçı; “Dayanışmak ve paylaşmak bir insanın sahip olması gereken en önemli özelliklerdir. Bu özellikler aynı zamanda toplumsal dayanışmanın yanı sıra, tüm insanların mutlu, huzurlu ve güler yüzlü yaşamasının da temellerini oluşturur. Biz bugün burada 25 küçük kardeşimize bir günlük de olsa mutluluk yaşatabilmenin huzurunu yaşıyoruz. Paylaştığımız küçük hediyelerimizin maddi değerinin çok önemi yok. Ama burada özellikle söylemek istediğim bir konu var. Çocuklarımıza verdiğimiz hediyelerin içerisinde birer tane de kitap bulunuyor. Biz biliyoruz ki okuyan her insan bir gün toplumuna mutlaka faydalı bir birey olacaktır. Bu nedenle çocuklarımızın mutlaka kitap okuma alışkanlığı edinmesi gerekiyor.

Bu çalışmalarımızı burada sonlandırmayı da düşünmüyoruz. “Bir Çocuk, Bir Gelecek” projemizi ilerleyen zamanlarda daha geniş kapsamlı ve katılımlı olarak sürdürme amacındayız. Gelin tüm çocukları, bütün insanları mutlu ve güler yüzlü yapabilmek için birlikte çalışalım” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here