İl Sağlık Müdüründen Kırıkhan Sağlık Tesisleri Ziyareti

0
11

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, rutin olarak gerçekleştirdiği ilçe ziyaretini, bu hafta Kırıkhan ilçesine ayırdı.

İlk ziyareti yeni hizmete giren Kırıkhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gerçekleştiren Hambolat, hastane yönetimi, personel ve hastalarla bir süre sohbet edip, binanın aktif kullanılan alanlarında bir dizi incelemelerde bulundu. Daha sonra Kırıkhan Devlet Hastanesi ve Kırıkhan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne geçerek sağlık hizmet tesislerinin yöneticileri ile bir araya gelen Hambolat, sağlık tesislerinin yöneticilerinden korona tedbirleri ve sağlık hizmetlerinin işleyişi açısından bilgiler aldı ve istişarelerde bulundu. Ayrıca; hasta yakınları ile de bir süre sohbet eden İl Sağlık Müdürü Hambolat, hasta ve hasta yakınlarına aldıkları hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu ve korona tedbirlerine uyulması ve rehavete fırsat verilmemesi uyarılarını yineledi.

Ayrıca; Mustafa Hambolat, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan’ı makamında ziyaret etti. Kırıkhan ilçesinde yürütülen sağlık hizmetleri ve korona mücadelesi konusunda istişarelerde bulunarak İlçe ziyaret programını sonlandıran Hambolat; “Haftalık rutin ilçe programımızı, bu haftamızı Hatay’ımızın güzel ilçelerinden birisi olan Kırıkhan’ımıza ayırdık. Gücümüz ve nefesimiz yettiğince her yere ulaşmaya ve sorunları gidermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetlerini alabilmeleri için yorulmadan, dinlenmeden hep sahalarda olacağız inşallah.

Hataylı hemşerilerimizden beklentimiz; tüm Dünya’yı etkisi altına alan Korona Virüs’e karşı, koruyucu tedbirleri elden bırakmadan hareket etmemiz gerekiyor. Bu konuda hassasiyetle sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalarını bekliyoruz. Anlayışlı ve sabırlı olmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here