İGC; “Çalışan Gazeteciler Gününü Buruk Kutluyoruz!”

0
66

gazeteciler kutlama5İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasa’nın 10 Ocak 1961’de kabulüyle ilan edilen “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Çalışan Gazeteciler Gününün her yıl  olduğu gibi bu yılda buruk kutlandığını ifade eden İGC Yönetimi şu açıklamayı yaptı;

“Gazeteciler Günüyle, basın yayın organlarının  yayın yapma ve halka bağımsızca  haber verme özgürlüğüne  dikkat çekilmesi amaçlanmaktadır. Günümüzde de 212 sayılı yasadan faydalanılan yıpranma hakları da hükümet tarafından kaldırılmıştır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  artık üzüntü ve hakları elinden alınmış çalışanlar olarak  buruk şekilde  kutlanmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak halkı bilgilendirme çabası içerisinde olan gazeteciler daha geniş haklar ve yaşam şartlarının genişletilmiş bir şekilde yasalarla da güçlendirileceği günleri umutla bekliyoruz.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleri olarak kentimizde yaşayan insanlara ve milletimize ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı ile halkın haber alma hakkına katkı sunmaya devam  etmekte kararlıyız. Unutulmasın ki, en demokratik ülkeler, gazetecilerin kendilerini en rahat hissettikleri ülkelerdir. Tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here