“Huzurlu ve Mutlu Bir Gelecek Sizlerin Olsun”

0
63

kaymakam ali ihsan su5Kaymakam Su’dan LYS’ye Girecek Öğrencilere Moral Mesajı

Önümüzdeki hafta sonunda yapılacak üniversiteye giriş sınavları nedeniyle, öğrenci ve velilere yönelik yazılı bir mesaj yayınlayan İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, “Siz gençlerimizin sınavlarda başarılı olacağına ve çalışmalarınızın karşılığını en iyi şekilde bulacağınıza inancım tamdır” dedi.

Öğrencilerin göstereceği başarılarda öğretmenlerin de çok önemli bir payı olduğunu ifade eden Kaymakam Su; “Sabır ve fedakârlıklarla çocuklarımızın geleceği için verimli çalışmalar yapmanın mücadelesini veriyorsunuz. Çocuklarımızın daha önceki sınavlarda olduğu gibi huzurlu ve güvenli bir ortamda sınava girmelerine katkıda bulunacağınıza da şüphem yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle; Hepinizi tebrik ediyor, gösterdiğiniz sabır ve fedakârlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Anne ve babalara da seslenen Kaymakam Su; “Sevgili Anne ve Babalar, çocuklarınızın başarısı için birçok fedakârlıklar yaptınız, yapıyorsunuz. Onların başarısını görmek elbette hakkınız. Kalan günler onlar için çok önemli. Daha şimdiden sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu gösterip moral vermelisiniz. Bu, onların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, gözbebeğiniz, canınızdan bir can. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder. Lütfen bu konuda gereken hassasiyeti gösteriniz.

Ve geleceğimizin teminatı olan Sevgili Gençler, hepimiz sizin için ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmış bir Türkiye’nin geleceği için varız. Bu manada Lisans Yerleştirme Sınav’larının (LYS) İlçemizde huzur ve güven ortamında geçmesi için İlgili kurum ve kuruluşlarca gerekli tedbirler alınmıştır. LYS’ ye girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek sizlerin olsun” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here