‘Hizmet ve Projelerde Hukuksal Zeminin Dışına Çıkmıyoruz’

0
105

sahil cami tepki3Başkan Seyfi Dingil, Sahil Camii İnşaat Alanı ile İlgili Yapılan İtirazların Mahkeme Tarafından Reddedildiğini Açıkladı…

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sahil camii inşaat alanı ile ilgili yapılan itirazların mahkeme kararı ile kabul edilmediğini açıkladı. Bugüne kadar yaptıkları hizmet ve projelerde hukuksal zeminin dışına hiç çıkmadıklarını ve bu yüzden kararlılıkla şehrin geleceğine yönelik projeleri gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Şu çok net bilinmeli ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Başkan Seyfi Dingil, İskenderun sahil alanına yapılması planlanan sahil cami için mahkemeye yapılan itiraz reddedildiğini, Hatay İdare Mahkemesi’nin ‘Hukuka aykırı olduğu, Deniz dolgu alanındaki tasarrufun Hatay Büyükşehir Belediyesine ait olduğu ve İmar Planı bulunmadığı’ şeklindeki açılan davayı incelemeksizin reddine karar verdiğini belirtti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, haklılıklarının yüce mahkemelerce tasdik edilmesinin doğru işler yaptıkları anlamına geldiğine dikkat çeken İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Hatay İdare Mahkemesi, Bakanlık tarafından da onaylanan şehrimize yapılacak olan sahil cami için kararını vermiştir. Bu tür çabalar hizmetlerin gecikmesine yönelik çabalardır. Buradan kimse kendi payına hesap çıkaramaz. Olan İskenderun halkına oluyor. Artık bu tür küçük hesaplarla şehrin geleceğini de küçültmeyelim. Allah’ın izniyle kentimize çok güzel bir eser kazandırmanın derin mutluluğunu yaşayacağız. İskenderun hizmetlerin en güzelini hak ediyor” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here