Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca İTSO’yu Ziyaret Etti

0
134

vergi-itso1Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca Vergi haftası münasebetiyle İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin anısına Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a nostaljik bir plaket hediye ederken, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca’ya kahve ve fincan takımı hediye etti.

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak vergi konuları ele alındı. Hatay’ın vergi yükünün büyük bir bölümünün İskenderun’un karşıladığını vurgulayan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Hatay ülke ekonomisine çok büyük katma değer sağlamaktadır. İskenderun sanayi ve limanı ile ilin lokomotifi ve vergi gelirlerinin büyük bir kısmını şehrimiz karşılamaktadır. Her yıl Türkiye genelinde ilk 10 firma arasında İskenderun’daki firmalarımız da yer almaktadır. Bu da bölgemizin ekonomik anlamda ne kadar çok vergi ve devletimize katma değer sağladığını göstermektedir” dedi.

vergi-itso2

Ziyarette konuşan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca ise; “Vergi haftası münasebetiyle ilçelerimizi geziyoruz. Bugün İskenderun’dayız. Hatay vergi tahsilâtında 48. sırada yer almaktadır. İskenderun da Hatay’ın en çok vergi veren ilçelerinin başında gelmektedir” diye konuştu.

Ziyarette Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazam karaca ile birlikte Hatay Vergi Dairesi Başkanı Grup müdürü Namık Orhan,  Denetim Başkan müdürü Murat Soysal, Akdeniz Vergi Dairesi Müdürü Yaşar Alşahin de hazır bulundular.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here