Hatay Katı Atık Birliği Toplantısı Yapıldı

0
188

katı atık toplantısı1Hatay Katı Atık Birliği toplantısı yapıldı. Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Hatay Valisi Ercan Topaca’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu,  Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy katıldı.

Hatay’ın altı ilçesinin üye olduğu Katı Atık Birliğinin 2016 yılı bütçesi ve faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda, bölgesel olarak hizmet verecek düzenli depolama ve bertaraf tesisinin çalışmaları ve işleyişi ele alındı.

Çevre dostu depolama ve geri dönüşüm tesisleri ile ilkel çöp depolama yükünden kurtularak marka kent olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen ilimiz, vahşi çöp depolama alanlarından da kurtulmuş olacak. Bu sayede çöp sahalarında çürüyen cam, kağıt ve teneke gibi geri dönüşümü mümkün olan katı atıklar da ülkemiz ekonomisine yeniden kazandırılmış olacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here