Güzelmansur; “Kadınlarımız Huzurlu ve Sağlıklı Toplumların Teminatıdır”

0
113

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tarih boyunca Türk toplumunda kadına her zaman büyük önem verildiğini, dünyada uygulama örneği bulunmayan hakların Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara ithaf olduğunu ifade eden CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, kadının Türk toplumundaki yerinin diğer milletlere göre ayrı olduğunu söyledi.

Toplumların temel taşının aile, ailenin temel taşının ise kadınlar olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Güzelmansur; “Her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ayrıca Kadınlarımız her daim zarafetleri, fedakârlıkları, yüksek duygusal zekâları, nezaketleri ve letafetiyle toplumumuzun denge unsuru olmuşlardır. Kadın, toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bireyidir. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında kadınlarımız önemli çalışmalar yapmışlardır. Savaş sonrasında ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en önde yerini almışlardır. Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir. Aile kurumunda kadın, sadece çocuklarımızın topluma hazırlanmasında değil, sağlıklı bir iletişim ortamının kurulmasında da etkilidir. Güçlü omuzlarında Türkiye’yi yükseltecek kadınlarımızın gününü en samimi duygularımla kutluyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here