Güvenlik-İş’ten Hastaneler Birliği Başkanına Ziyaret

0
144

güvenlik-iş ziyaretGüvenlik-İş Sendikası Doğu Akdeniz Bölge Başkanı Faruk Keleş, Hatay Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Akın’ı ziyaret etti.

Ziyarette Keleş’e, Antakya Devlet Hastanesi Güvenlik Amiri Gökhan Açıkel, Kırıkhan Devlet Hastanesi Güvenlik Amiri Hasan Hafızoğlu, İskenderun Devlet Hastanesi Güvenlik Amiri Mustafa Kaplan, Reyhanlı Devlet Hastanesi Güvenlik Amiri Ahmet Ünlü eşlik etti.

Bölge Başkanı Faruk Keleş, Türkiye’de ve Hatay’daki hastanelerde çalışan güvenlik görevlilerinin sorunları hakkında bilgi verdi. Özellikle maaşların Türkiye şartlarına ve çalışma şartlarına göre çok yetersiz olduğunu ifade eden Keleş, güvenlik görevlilerinin kurumların vitrini olduğunu çoğu zaman darp, hakaret ve şiddete maruz kaldıklarını, bunların karşılığının asgari ücret olmaması gerektiğini kaydetti.

Birbiri ile aynı hizmeti veren kurumlarda aynı işi yapan güvenlik görevlilerinin maaşlarının bazılarının farklı olduğunu bilhassa amir statüsünde sorumluluk alanların haksızlığa uğradığını belirten Keleş, bu eşitsizliğin giderilmesi gerektiğini, düzenlemelerin yasal çerçevede daha iyi şartlara getirilebileceğini zaten Sağlık Bakanlığının da genelgelerinde maaş iyileştirilmelerinin düzenlendiğini söyledi.

Keleş ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede, Genel Sekreter Dr. Ömer Akın’ın güvenlik görevlilerinin şartları hakkında yasal çerçevede olması gerekenin yapılacağının sözünü verdiğini ayrıca ziyaretten çok memnun olduğunu söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here