Gül; “Bağımsızlık Meşalesi Emin Ellerde…”

0
34

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; “Bağımsızlık Meşalesi Emin Ellerde…”

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

Milli mücadele açısından son derece önemli olan 19 Mayıs’ın, tarihe tırnaklarıyla adını söke-söke yazan Türk milletinin özgürlük mücadelesinin, Samsun’dan başlattığı ve Anadolu’ya yayılan bağımsızlık destanı olduğunu vurgulayan Başkan Gül, “Ülkenin içinde bulunduğu zor durumu kabullenmeyerek  “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık meşalesinin 101. yılında, Cumhuriyet’in emanet edildiği milyonlarca gencimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacağına olan inancımla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

19 Mayıs 1919’da milletimiz, varlığını hiçbir zaman esaret altında sürdürmeyeceğini ve atalarının kanlarıyla sulanan bu kutsal vatan topraklarındaki işgale izin vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış ve üstün başarılarla dolu Kurtuluş Savaşı’yla birlikte, bunu tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet meşalesinin emanet edildiği milyonlarca gencimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacağına olan inancımla, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here