Feyezan Kanalında Çalışmalar Hızla İlerliyor

0
153

feyezan kanalı1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Feyezan kanalında çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Başkan Seyfi Dingil, DSİ Bölge Müdürlüğünden gelen yetkililer ile birlikte kanalda devam çalışmaları yerinde inceledi.

Deniz suyunun kanala aktarılması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “DSİ’den gelen arkadaşlarla bu konuyu görüşüyoruz. Deniz suyunun kanalı yukarı tarafına yani Aşkarbeyli bölgesine aktarılması konusunda proje çalışmaları yapılıyor. Bizlerde belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

feyezan kanalı2

6 Kilometrelik Feyezan Kanalının birçok bölümünde  yüklenici firma ekiplerinin yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirten Başkan Seyfi Dingil; “Kentin en büyük sorunlarından biri Feyezan Kanalı idi. Şimdi görüldüğü üzere burası bir cazibe merkezi haline geliyor. Bir yandan iş makineleriyle ıslah çalışmalarını yürütürken, bir yandan da betonlama işlemlerini gerçekleştiriliyor. Kanalın kenarlarına 20 metre uzunluğunda üç metre yüksekliğinde perde duvarlar örülüyor” şeklinde konuştu.

feyezan kanalı3

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here