Emoji Yerine Geleneksel Türk Motifleri Öğretildi

0
16

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) pandemi sürecinde yer alınmasına karşın, sanatsal, akademik ve kültürel etkinliklerine çevrim içi olarak devam ediyor. Bu kez de geleceğin teminatı olan çocuklar için anlamlı bir program tertiplendi.

Kurulduğu günden bu yana sadece yetişkinlerin değil, İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi aracılığıyla da geleceğin teminatı olan çocuklarımız için de emek ve gayret gösteren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) yönetimi, bu kapsamda son derece anlamlı bir organizasyona daha çevrim içi olarak imza attı.

Emojiler Ve Türk Motifleri Karşılaştırıldı

Akıllı cep telefonları sayesinde hayatımızın adeta bir parçası haline gelen emoji simgeleri yerine geleneksel Türk tarihinin motifleri hakkında bilgiler içeren bir organizasyona imza atıldı. Tarihçi Eğitimci Asiye Güneş tarafından 16 Ocak tarihinde İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi aracılığı ile “Motiflerde Saklı Tarih ve İnsan” temasıyla, kitap ayracı yapım atölyesi etkinliği, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken’in katılımıyla zoom üzerinden gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi adına Dr. Öğr. Üyesi Emine Vasfiye Korkmaz’ın yaptığı etkinlikte, geleneksel Türk kültürünün motifleri Tarihçi Eğitimci Asiye Güneş tarafından eğlenceli bir biçimde çocuklarımıza aktarıldı.

Günümüz emojileri ile büyüyen çocuklarımıza, geleneksel Türk tarihinin motifleri hakkında bilgilerin verildiği etkinlik, çocuklar için çok verimli geçerken, etkinlikle minikler tarihi bir yolculuğa çıkma fırsatı bulmuş oldular.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr Meltem Eken: “Çocukların İlgisi Bizleri Mutlu Ediyor”

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken “Etkinlik ile bilgilerini bizlerle paylaşan Asiye Güneş’e bilgi aktarımı için çok teşekkür ediyorum” diyerek şöyle konuştu: “Yine pandemi koşullarında dijital ortamda düzenlediğimiz bu ve benzeri etkinliklerimize katılım sağlayan değerli ailelerimize ve onların kıymetli evlatlarına da ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum.” (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here